Sníte o tom, jaké by to bylo řídit letadlo, ať už s motorem nebo bez? Pusťte se do výcviku. Jediné, co potřebujete je poznámkový blok, tužka, svačina a chuť dozvědět se něco nového. Na letišti je možné přenocovat, vlastní spacák se může hodit.

Když to nezkusíte, nikdy se nedovíte, jestli na to máte.

Teoretická výuka probíhá formou vyučovacích bloků zaměřených na jednotlivé předměty a rozsahem je vhodná pro uchazeče o bezmotorový i motorový výcvik (PPL/SPL/LAPL). Po ukončení teoretické výuky následuje přezkoušení znalostí jednotlivých vyučovaných předmětů. Teoretická příprava je pro naše žáky zdarma.

Termíny zimního školení žáků:
17.–18. 2. 2024
24.–25. 2. 2024

Přednášenými předměty budou například:
Všeobecné znalosti letadel
Letecké palubní přístroje
Aerodynamika a mechanika letu
Meteorologie
Navigace
Letecké předpisy
Lidská výkonnost
Provozní postupy
Základy letu

Ubytování je zajištěno na letišti.

Začátek v 10.00

Máte další otázky nebo si chcete rezervovat místo? Pište na vlp@lkzb.cz

Také se můžete přidat na naší Facebookovou událost: https://www.facebook.com/events/1503641433812775/1503642453812673

Cena praktického výcviku je úměrná schopnostem, ale také rozsahu výcviku podle předpisů EU (1178/2011). Do pilotní zkoušky SPL musí adept nalétat 15 hodin, z toho minimálně 2 samostatně. Rozsah toho, co se naučí povinně je dán předpisy a většině žáků tento počet hodin stačí. Talentovanější se ale mohou všechno co potřebují ke složení zkoušky naučit třeba i za 9 hodin (ale nalétat musí požadovaných 15 hodin). Předpisy dnes v základnim výcviku nebrání v přeškolení na jednosedadlové kluzáky nebo létání v termice. Cena výcviku se pohybuje mezi 35 a 60 tisíci a tuto částku není potřeba mít celou pohromadě. Ideální je mít před zahájením praktického výcviku (březen-duben/2024) našetřeno kolem 20 tisíc. Výcvik se dá zvládnout za jednu sezonu. Minimální věk pro zahájení plachtařského výcviku není omezen, ale ze zkušeností doporučujeme začít s létáním mezi 13-16 roky (podle dispozic uchazeče). Za společnou teoretickou zimní přípravu se u nás neplatí. Neúčtujeme ani žádné přistávací poplatky, palivové příplatky a další skryté finty. Adepti platí pouze za skutečně odlétané hodiny. Eviduje se každá minuta provozu letadla. Pokud máte další otázky ohledně organizace a průběhu výcviku, můžete napsat na nejedlyo@email.cz