Letecká škola

Aeroklub Zbraslavice z.s. je majitelem a provozovatelem veřejného vnitrostátního letiště Zbraslavice a letecké školy. Poskytuje zájemcům o letecký výcvik možnost získat téměř všechny kvalifikace potřebné pro řízení motorových letadel. Letecká škola Aeroklubu Zbraslavice vlastněná a provozovaná výhradně Aeroklubem Zbraslavice z.s. získala osvědčení o schválení CZ/FTO-012 pro praktické modulové výcviky PPL, CPL, MEP 5.června 2002 a činnost naší školy mohla být zahájena. Oprávnění pro další moduly získávala škola postupně. Nyní dokážeme vychovat sportovní motorové piloty, ale také vyškolit zájemce o kariéru profesionálního pilota až na pravou sedačku dopravního letadla. Cvičíme ale také instruktory, kteří pak učí létat žáky v jiných školách.
Kompletní certifikát ke stažení zde: Certifikát ATO

S platností od 10. února 2014 jsme završili přechod z FTO na ATO dle nové evropské legislativy a stali jsme se držtelem oprávnění CZ/ATO-012. Od 27. února 2015 jsme pokročili s rozšířením poskytovaných výcviků a stali jsme se jednou z mála škol, která poskytuje certifikovaný výcvik podle evropské legislativy i pro plachtaře.

V současné době poskytujeme tyto motorové výcviky:

Výcviky provádíme na moderních i na "klasických" typech letounů. Po dohodě je možno si tyto letouny také zapůjčit. Zde je přehled strojů, na kterých létají naši motoráři. Díky tomu, že je Aeroklub Zbraslavice o.s. vlastníkem Letiště Zbraslavice a provozované letouny používá i k jiným účelům než je činnost letečké školy, jsou i naše ceny reálné a velmi příznivé.


Aeroklub Zbraslavice z.s. poskytuje zájemcům o výcvik bezmotorového létání nejen možnost získat potřebné kvalifikace, ale i jejich sportovní rozvoj. Díky výhodné poloze letiště na "plachtařské dálnici" je zde hustý plachtařský provoz. Na letišti působí mnoho významných plachtařů i členové reprezentačního plachtařského týmu ČR. Létání v takovém prostředí je samozřejmě velmi motivující, což také dokazují výkony našich sportovců. Nyní připravujeme přechod na ATO dle nové evropské legislativy. Od roku 2015 jsme schopni cvičit nejen piloty kluzáků a motorizovaných kluzáků, ale i plachtařské instruktory a akrobaty.

V současné době poskytujeme tyto plachtařské výcviky

Výcviky provádíme na moderních typech letounů. Po dohodě je možno si tyto letouny také zapůjčit. Podle potřeby a zájmu si také zapůjčujeme kluzáky od jiných aeroklubů. Na letišti je i spousta kluzáků soukromých provozovatelů. Zde je přehled strojů, na kterých létají naši plachtaři. A když už se na to ptáte, tohle jsou naše ceny.

Výkony našich závodníků

Aeroklub Zbraslavice z.s. je v první řadě významný sportovní klub, který se snaží vychovat a podporovat sportovce v jejich finančně a časově náročném sportu. Jejich skvělé výsledky nás samozřejmě velmi těší.

Tipy

  • Jak se stát pilotem? +

    Je to jednodušší než si myslíte a zábavnější než se zdá! Číst dál
  • Jak se svézt? +

    Není nic jednoduššího! Kupte si letenku a domluvte si s pilotem trasu vašeho letu. Číst dál
  • AZ-Cup 2016 +

    Přípravy největšího závodu plachtařské sezóny jsou v plném proudu. Co vás čeká? Číst dál
  • 1

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen

Aktuální synoptická situace
Využitelnost dnes
Využitelnost zítra
Více zde