Přehled akcí 2014

Výcvik pilota kluzáků 2014


Termín: zahájení 1.2. 2014

Každý rok Aeroklub Zbraslavice o s. zahajuje výcvik pilota kluzáků. Výcvik začíná zimním školením, které zabere novým žákům čtyři celé víkendy. Během zimní přípravy získají žáci teoretické základy pro praktické létání v předmětech letecká navigace, přístroje, meteorologie, konstrukce letadel, aerodynamika, mechanika letu, letecké předpisy, provoz letadel. Po provedení tzv. pozemních příprav - teorie techniky pilotáže, muže začít praktický výcvik. Létání na větroních je zvláště vhodné pro mladé zájemce o dráhu profesionálního pilota. Zkušenosti a návyky získané během tohoto výcviku jsou pro jejich profesionální život klíčové! Aeroklub Zbraslavice provádí teoretickou přípravu pro pilotní elévy zdarma a snaží se tak umožnit přístup k tomuto nádnernéhu sportu i studentům. Žáci platí pouze klubové poplatky a skutečně odlétané hodiny.

Požadavky pro zařazení do výcviku:
 • - zdravotní způsobilost (podobné jako u řidičského oprávnění sk. B)
 • - věk minimálně 15 let
 • - pro zájemce mladší 18-ti let je nutný souhlas rodičů
 • - výpis z rejstříku trestů
Více o výcviku zde: Plachtařský výcvik

Letecký ples


Termín: 1.3.2014

Aeroklub Zbraslavice o. s. je nejen provozovatelem Veřejného vnitrostátního letiště Zbraslavice, ale také pořadatelem mnoha sportovních a společenských akcí. Tradiční Letecký ples je nedělitelnou součástí více než 75leté historie letiště. Pro návštěvníky je připraven kvalitní program. Už tu byli: hosté, kouzelník, fireshow, předtančení dětského klubu, mažoretky, akrobatický rokenrol… "Zlatým hřebem" programu je vyhlášení ankety o různé zásluhy o letectví. Mimo jiné je vždy jeden člen aeroklubu uveden do "Síně slávy". Každý ročník je velkým lákadlem bohatá tombola. Ples je tradičně skvěle ozvučen a osvětlen profesionální technikou. Je jednou z mála příležitostí, jak se sejít ještě před začátkem sezóny s přáteli.

Více o plese zde: Letecký ples Aeroklubu Zbraslavice

AZ CUP - První závod sezóny


Termín: 17.-26.4.2014

První závod sezony organizovaný Aeroklubem Zbraslavice se v roce 2013 dočká pátého ročníku. Během této, jak by se zdálo, krátké historie si závod získal značné renomé a je velmi dobře obsazen závodníky, kteří reprezentují ČR na mistrovství Evropy i světa. V roce 2013 soutěž získala koeficient 0,9. Tím se AZ cup zařadil mezi nejvýznamější sportovní události sezóny po bok Mistrovství ČR a Mistrovství regionů. Soutěž se od roku 2013 prodlužuje z 8 na 10 dní.

Více informací zde: AZ CUP - První závod sezóny

Středočeská regionální soutěž v přesném létání


Termín: 25.–29. června 2014

Navigační soutěž Aeroklub Zbraslavice pořádá na letišti ve Zbraslavicích díky kladným zkušenostem z organizování minulého ročníku. Soutěž má díky velmi specifickému zaměření velmi uvolněný průběh "rodinného" stylu. Závodníci přijíždějí s rodinami s dětmi, a ty atmosféru závodů užívají naplno. Závod je velmi kvalitně obsazen závodníky, kteří reprezentují ČR na mezinárodních soutěžích.


Mezinárodní akrobatická soutěž dvoučlenných posádek na kluzácích a Retro Cup

Termín: 15. - 18. května 2014

Akrobacie má ve Zbraslavicích bohatou historie, ale v současné době malé zázemí. Na vině je značná finanční zátěž na závodníky a nedostatek akrobatických letounů v ČR. Akrobati ze Zbraslavic proto trénují ve specializovaných klubech - GAC Benešov, LAC Karlovy Vary nebo LAC Moravská Třebová. Díky kvalitnímu týmu a schopnosti organizovat národní i mezinárodní letecké závody byl Aeroklub Zbraslavice vybrán k organizování tohoto závodu. V roce 2014 budeme pořádat druhý ročník, který je zároveň i předzávodem mistrovství světa 2015.

Více informací zde: TSGAC Retro Cup 2014

FESTIVAL LETECKÝCH AMATÉRSKÝCH FILMŮ

Termín: 16. srpna 2014

Již devátý ročník tradičního filmového festivalu proběhne opět na letišti ve Zbraslavicích. Aeroklub Zbraslavice tuto filmovou přehlídku pořádá spolu s Filmovým studiem Zruč nad Sázavou, odbor kultury Města Zruče n.S a NIPOS - ARTAMA Praha. Součástí je také Slet příznivců létání, který je zaměřen převážně na piloty ULL.


Tipy

 • Jak se stát pilotem? +

  Je to jednodušší než si myslíte a zábavnější než se zdá! Číst dál
 • Jak se svézt? +

  Není nic jednoduššího! Kupte si letenku a domluvte si s pilotem trasu vašeho letu. Číst dál
 • AZ-Cup 2016 +

  Přípravy největšího závodu plachtařské sezóny jsou v plném proudu. Co vás čeká? Číst dál
 • 1

Právě přítomno: 32 hostů a žádný člen

Aktuální synoptická situace
Využitelnost dnes
Využitelnost zítra
Více zde