Letecký ples Zbraslavice 2013

Ples končí pozdě v noci a odjíždět z často ještě zasněžené krajiny Zbraslavic není ten nejlepší nápad. V okolí je spousta možností, kde se ubytovat. Každý rok se nám daří domluvit výhodnější cenu pro návštěvníky plesu, jejichž nástup a výstup z ubytovací jednotky, řekněme si to na rovinu, není v úplně standardní hodinu. Sestavili jsme pro vás seznam ubytoven v okolí. 

 

Pozor, pozor! Pro ty, kdo plánují jít po plese spát (ta lepší varianta), důležité info: Počet míst ke spaní na letišti je omezen a ve stanu to není dobrý nápad. Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a zajistěte si místo včas.

 

Aeroklub Zbraslavice

Piloti mohou využít ubytovací kapacity v areálu Aeroklubu Zbraslavice. V tomto ročním období to není ta nejkomfortnější, ale zato nejlevnější možnost. Tradice je tradice! O možnostech ubytování se včas informujte na telefonu 723172949 ne emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Hotel Svatý Hubert

Nejblíž plesovému reji je hotel Svatý Hubert. Je historickou součástí původní infrastruktury letiště (dráha, hangár, hotel, nádraží). Cesta z kopce je dlouhá přibližně 200 metrů, což je kolem druhé ranní obrovská deviza. Hotel má vlastní parkoviště a dobře se tam vaří. Neváhejte si včas rezervovat místo.

www.hotel-hubert.cz

 

Penzion u zchudlých šlechtičen

Zcela nový hotel v nedaleké obci Bohdaneč. Hotel i okolí poskytuje spousty atrakcí. Celoročně je možno si zkusit rybolov nebo nakoupit skvělé pálenky z místní palírny. Zajímavý je také výhled z celodřevěné rozhledny v údolí, jejíž vyhlídková plošina se nachází 12 metrů pod úrovní prahu dráhy 33. 

http://www.agneshotel.cz

 

Rekreační a sportovní středisko "U Starého rybníka"

Velkoryse přestavěné středisko leží na opačné straně Starého rybníka (to je ten, přes který letíte po startu z dráhy 33). Kromě ubytovacích kapacit a výhledu na letiště přes vodní hladinu nabízí spousty sportovních aktivit. Těžko říct takhle z hlavy, která z nich bude po divoké noci ta nejvhodnější - Tarzan park či skákací boty? Z nostalgických důvodů je k dispozici ubytování v posledním velkokapacitním srubu, který tu zanechalo německé plachtařské družsto za druhé světové války.  

http://www.zbraslavice.eu

 

Restaurace a hotel Česká koruna

Restaurace a hotel Česká koruna, které se nikdy neříká jinak než U Červinků, leží 150 metrů nad náměstím. Piloti ze Zbraslavic k ní mají zvlášť srdečný vztah. Zde se odehrála nejedna pozemní příprava, vyčkávání na lepší počasí (které trvalo od pátku do neděle), morální příprava na další akce, prodloužený oběd... Ano, tady se psala historie našeho letiště. Jak říká staré heslo: "Červinka je naše máma, ten nás odkojil. A Červinková náš táta." 

Adresa: Zbraslavice 125, telefon: +420 327 591 133, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.