Základní pravidla

Titulem Jarní ptáče se může chlubit prvních 10 sportovců, kteří:
od 1. 3. 2013 (včetně)

uskuteční deklarovaný termický let bodovaný dle pravidel CPS na trojůhelníku FAI s délkou větší, než je koeficient kluzáku se startovací páskou na území ČR.

Koeficient a tím pádem i délka trati se bere z aktuálního indexu CZIL. V případě, že se sejde víc letů v jednom dni, rozhoduje čas ukončení výkonu - zkrátka kdo dřív přiletí, je Jarní ptáče příslušné sezóny. Do soutěže se automaticky přihlásíte zadáním vašeho letu na serveru www.cpska.cz.

Co na vás čeká?

Motivace


Plachtaři jsou národ soutěživý. Důležité je najít důvod, pak jde všechno samo.

5 vleků


Aeroklub Zbraslavice daroval do soutěže pět aerovleků. Můžete je využít v rámci plachtařských soutěží nebo jen tak.

Dary


Sponzoři se mohou přetrhnout, aby se na všechny dostalo něco fajnového.

Diplom a sláva


Dostanete diplom a všichni vám budou závidět.

První úspěchy a... návrat zimy

Jak se dopředu tušilo, 16. březen přinesl první termické lety. A také prvního jarního ptáčáka Michala Lešingera - http://www.cpska.cz/public/index3.php?lpg=zobraz_let&let_id=50357. O fous nezískal druhý diplom Robert Šíma (nedeklaroval trojúhelník FAI) http://www.cpska.cz/public/index3.php?lpg=zobraz_let&let_id=50351. Hezký výlet si udělal Ondra Dupal http://www.cpska.cz/public/index3.php?lpg=zobraz_let&let_id=50355 a Petr Tichý http://www.cpska.cz/public/index3.php?lpg=zobraz_let&let_id=50365. No, a tím zábava na zbytek března skončila. Všechno je jinak - v Nitře se bruslí a na Moravě připadlo 40 cm sněhuvar idcomments_acct="";var idcomments_post_id="prvni-uspechy-a-navrat-zimy";var idcomments_post_url="https://www.aeroklub-zbraslavice.cz:443/cz/jarni-ptace/101-prvni-uspechy-a-navrat-zimy";

Dalších čtrnáct dní bez zářezu

Počasí jarním ptáčatům moc nepřálo, ale sobota 16. března možná přinese první úspěchy. Předplatné počasí slibuje hlavně na východě dobré podmínky, tak se ukažte!

První víkend a... možná to šlo!

Radek Krejčiřík urazil s duáčem z Hranic pěkných 73 km volný let jen tak bez deklarace (více zde).
Ještě blíž byl Pavel Zima z Břeclavi s DG-100, který dal 87 km, opět bez deklarace. (více zde). Být první hned 2. března... to by byla frajeřina :-) Jen tak dál!

Den první

Soutěž Jarní ptáče dnes začíná. Termoska to sice ještě neví, nebo ví a stávkuje. V každém případě připraveným štěstí přeje, i když v tuto chvíli jsou to spíš lyžaři, kdo má navrch. V sobotu se koná ve Zbraslavicích Letecký ples a je pravděpodobné, že Termoskovi budou předkládány různobarevné tekuté oběti... jak už to známe. Možná se v neděli nějaké záhadné okno ve tvaru trojúhelníku FAI vytvoří. Zůstaňte ve střehu!

Další články...

  1. Startujeme

Poslední lety na CPS